Teknik Servis

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kullanım Kılavuzu – 2021 Kombi Kullanım Kılavuzu

Müşterilerimizin Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kombi Kullanımı hakkındaki gelen sorularından dolayı sizlere Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kullanım Kılavuzu Pdf dosyasını hazırladık.  PDF dosyasında Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kullanımı Talimatı ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.  

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx KombiKullanım Kılavuzu içerisinde ayrıca alt modelleri ve kw modellerine göre çeşitleri de yer almaktadır. Arçelik Dgk Yp 33 Prmx Kombi Kullanım Kılavuzu , Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kullanım Kılavuzu ve Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kullanım gibi bir çok modeli pdf içerisinde bulabilirsiniz.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Kullanım Klavuzu’nu incelemek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

İçindekiler

1 Önemli güvenlik ve çevre talimatları 4
1.1 Genel güvenlik ………………………………………….. 4
1.1.1 Elektrik güvenliği…………………………………….. 4
1.1.2 Gaz güvenliği…………………………………………. 4
1.1.3 Ürün güvenliği………………………………………… 4
1.2 Kullanım amacı…………………………………………. 5
1.3 Çocuk güvenliği ………………………………………… 5
1.4 AEEE Yönetmeliğine Uyum ve Atık Ürünün Elden Çıkarılması ……. 5
1.5 Ambalaj bilgisi ………………………………………….. 5
2 Kombiniz 6
2.1 Görünüm…………………………………………………. 6
2.1.1. Kontroller ve parçalar …………………………….. 6
2.2 Teknik Özellikler………………………………………… 7
3 Kurulum 8
3.1 Kurulum öncesi talimatlar……………………………. 8
3.2 Kullanım suyu devresi…………………………………. 8
3.3 Isıtma devresi …………………………………………… 8
3.3.1 Yeni tesisat ……………………………………………. 8
3.4 Kombinin montajı………………………………………. 8
3.5 Baca bağlantısı ……………………………………….. 10
3.5.1 Yatay baca bağlantısı……………………………… 10
3.5.2 Dikey baca bağlantısı …………………………….. 11
3.5.3 İkiz baca bağlantısı………………………………… 11
3.6 Elektrik bağlantısı…………………………………….. 12
3.6.1 Elektrik diyagramı …………………………………. 12
3.6.2 Klemens bağlantı şeması………………………… 14
3.7 Pompa grafiği …………………………………………. 14
3.8 Gaz Dönüşümü ……………………………………….. 15
3.9 Kombinin Sökülmesi…………………………………. 15
4 Ön hazırlık 16
4.1 İlk kullanım…………………………………………….. 16
4.2 Enerji tasarrufu için yapılması gerekenler………. 16
5 Ürünün çalıştırılması 16
5.1 Kombinin çalıştırılması………………………………. 16
5.1.1 Kış konumu …………………………………………. 16
5.1.2 Yaz konumu ………………………………………… 17
5.2 Sisteme su doldurulması …………………………… 17
5.3 Cihazın kapatılması ………………………………….. 17
5.4 Donma koruması……………………………………… 17

Diğer Marka ve Model Kombilerin Kullanım Kılavuzları

Sıkça Sorulan Sorular

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Nasıl Sorusu en çok merak edilen sorular içerisinde yoğuşmalı kombinin nasıl çalıştığı geliyor. Özel ısı değiştiricileri olarak öğrenilen eşanjörler, baca gazı içerisindeki ısıyı aktif bir biçimde geri kazandırır. Öbür bir ifade ile sıvılar birbirine karışmadan evvel ısının fazla olandan az olana geçmesi üzerinden çalışma ilkesine sahiptir. Böylece değişik sıcaklık bedellerine sahip olan yapılarının yer değiştirmesi üzerinden operasyon gerçekleştrilir.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi için öncelikle sıcak su ve peteğe giden ısı için ateşleme sistemi kontrol edilmelidir. Ateşleme başka bir deyişle yanma sistemi kombi için oldukça önemli ilk adımdır. Sonra su sızdırmazlık kontrolleri yapılmalıdır. Kombi kapağı açılarak içerisinde varsa tozları temizlenir. Özellikle balkonda dışarda duran kombilerin içerisine yaprak, çöp ya da kuşların yuvalarının olduğu çok fazla görülür. Bu da kombi motoruna arıza verecek bazı vaziyetlerde yangınlara yol açabilecek vaziyettir.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Yoğuşma adı kombide buğunun yoğunlaşma vaziyetidir. Yoğuşmalı tip kombiler genelde büyük dairelerde kullanılan, boyut bakımından azıcık büyük, sıcak su ve ısınma gereksinimini karşılamakta olan elektrik su ve doğalgaz ile çalışmakta olan aygıtlardır.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür sorusunun cevabı için kombiye fazla su bastığınızda, basınç 1 ile 2 bar arasında ayarlamak yerine doldurma musluğunu kapatana kadar tazyik 2,5-3 barı geçtiğinde, yüksek tazyiki düşürmek için sitemizdeki konuları okuyabilirsiniz. Web sitemizdeki konularda kombi tesisatındaki fazla basınç-barı-suyu düşürmenin en kolay 2 usulü uygulamalı biçimde açıklanmıştır. Web Sitemizdeki konuları okuduğunuzda operasyonu servis desteği olmaksızın kendiniz de uygulayabilirsiniz.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi ayarları teknik mevzularla arası çok iyi olmayan kullanıcılar için dışarıdan karmaşık görünen bir iştir. Yanlış bir tuşa basmaktan çekindiği için kombiyi çalıştırmayan pek çok şahıs bulunuyor. Siz de onlardan biriyseniz veya etrafınızda kombi kullanmaktan çekinen insanlar varsa bu yazıyı okuduktan sonra beğendiklerinizle de paylaşın!

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi temizliği tek başına kapsamlı bir kombi temizliği sayılmasa da, bu sayede kombilerin kontrollerini gerçekleştirmiş olur ve güvenliklerinden emin olunmuş ve aynı zamanda ısıtma kapasiteleri çoğaldırılarak enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Genleşme tankı, imbisat tankı veya membranlı tank ismi verilen parçaların bozulmasından dolayı bir mesele yaşıyor da olabilirsiniz. 100 litre su 90 derece ısıtıldığında 4 litre kadar genişlemektedir. Kombimiz ısınmış olan ve genleşen suyu, su tankında depolamaktadır. Bu tankın içinde tazyiki dengelemek ismine membran ve azot gazı vardır. Kumpaslı olarak bakımı yaptırılmayan kombilerde tankın membranı hasar görmüş olabilir veya azot gazı eksilmiş olabilir.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Kombi kullandığınız ortamdan 1 gün kadar kısa süreliğine ayrılmak durumunda kalacak ve yeniden geri dönecekseniz bu durumda kombiyi kapatmamanız gerekir. Isıtma sisteminde kombi sadece ortamı ısıtmaz. Ortamda yer alan duvarı, yeri, tavanı hatta eşyaları bile ısıtır. Kısa süreliğine evde olmadığınızda kombiyi kapatırsanız bahsettiğimiz yerler de soğuyacaktır. Yeniden kombiyi açtığınız zaman ise kapattığınızda elde edeceğiniz tasarruf sizlere yüksek oranda sarfiyat olarak geri dönecektir.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx Bütçenize göre satın alabileceğiniz: 4.000 TLye kadar 86 Yoğuşmalı Kombi, 4.000 TL ile 8.000 TL arası 223 Yoğuşmalı Kombi, 8.000 TL ve üzeri 57 Yoğuşmalı Kombi mevcut. En ucuz 10 Yoğuşmalı Kombi arasında 8 adet Airfel, 1 adet Baykan, 1 adet Baymak bulunuyor. En pahalı 10 Yoğuşmalı Kombi arasında 3 adet Vaillant, 3 adet Wolf, 2 adet İmmergas, 1 adet Baymak, 1 adet Alarko bulunuyor.

Arçelik Dgk Yp 25 Prmx kombi satın alınmadan önce doğal olarak çeşitli araştırmalar yapılır. Günümüzde teknolojinin çok yaygın olmasında bağlı olarak internet araştırmaları ön plana çıkar. Ürün hakkında yapılan yorumlar, ürünün özellikleri ve fiyatı gibi unsurlar ürünün satın alınıp alınmayacağı kararını etkilemektedir. Bu durum şüphesiz kombiler için de geçerlidir. Doğalgazın gün geçtikçe ülkemizin pek çok şehrinde kullanılmaya başlanması ile kombi ihtiyaçları da artmaktadır.

YORUM EKLE