Ekonomik Klimaları Kullanmanın Yolları Nedir?Klimaların ekonomik kullanımı bilhassa satmaca tutarlarının artmasıyla beraber yollar mühim bir mevzu haline geldi. Klima kullanırken göz ardı edilen birçok unsur insanların elektrikten tutum etmesini engelliyor.

Mevsim değişikliklerinin de etkisiyle insan hayatına büyük kolaylıklar sunan klimalar, bizlere en ergonomik ısıtma yada soğutma fonksiyonlarını sağlar. Bu yüzden, kullanıcılarEn ekonomik klima hangisi?” sorusunun yanıtını arıyor. Hem enerji tasarruflu klima markalarından hem de klimadan tutum etmenin yolları Onlar nedir, onlar hakkında konuşacağız.

Hava Koruma Ekonomisini Kullanmanın 5 Yolu

Klimaların ekonomik kullanımı hem satmaca yükünüzü hafifletiyor hem de enerji tüketimi mevzusunda çevreci bir adım atmanıza destek oluyor. Bunu başarmanın 5 yolunu sizler için derledik.

  • İnverter klima seçimi enerjiyi daha verimli kullanmanızı sağlar. Araştırmalar gösteriyor ki; A sınıfı inverter klima tercihi, aylık elektrik kullanımında %11 daha çok tutum etmenizi sağlar.
  • klima bakımı Klimanızın verimli emek vermesi ve enerjiyi verimli tüketmesi önemlidir. Klimanızın tertipli filtre değişimi, sistem kontrolleri ve fan kayışı ayarlarını yaptırdığınızda %30 civarında tutum sağlayabilirsiniz.
  • Bilhassa kışın klima termostatını düşük bir sıcaklığa ayarlamak (mesela 20 aşama uygundur) klima tasarrufu yapmanıza izin verir. Klima ayarını 1 aşama düşürmek %10 kar etmenizi sağlar.
  • Klima kullanımında meydana getirilen en büyük hatalardan biri de aşama ayarlarını havayı acele soğutacak yada ısıtacak şekilde ayarlamaktır. Sadece, bu hız ile ilgili değil. Klimaların ekonomik kullanımı dezavantajlı bir durum yaratır.
  • Klimalar açılma ve kapanma esnasında en yüksek enerjiyi tüketir. Bu yüzden sık sık açma kapama işlemleri yapmış olursanız daha çok enerji harcarsınız.

Klima tasarrufunda Eco moduenerji tasarrufu için sunulan özelliklerden biridir. Bu özellik ile %30 enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Eko moduKlimanızın belirli bir ısı aralığında çalışmasını sağlar. Ortam sıcaklığını belli bir aralıkta tuttuğu için daha azca enerji harcar. Mesela, soğutma modunda iktisat moduçevreyi 23-30 aşama aralığında meblağ.

En Ekonomik Klima Hangisi?

En ekonomik klima hangisi? sorusuyla sık sık karşılaşıyoruz. Elektrik tüketiminden dolayı klimalara karşı bazı ön yargıların bulunduğunu görüyoruz. Aslen doğru klima seçimi ve klimanın ekonomik kullanımı Eğer öyleyse, satmaca yükünden kurtulabilirsiniz.

  • Ilk olarak A sınıfı klimaların daha azca enerji tükettiğini ve daha verimli çalıştığını açıklayalım. Bu yüzden tercihinizi A plus klima için kullanabilirsiniz. A+ plus’ın mantığı, her bir + plus değerinin %10 elektrik tasarrufu sağlamasıdır.
  • Sadece A+++ klima alsanız bile SEER kıymeti düşük bir klima alsanız gene de istediğiniz tasarrufu sağlayamazsınız. Bu kıymet, enerji tasarrufuna eşdeğerdir. Bu yüzden, bu kıymet en üst düzeyde olmalıdır.
  • Mitsubishi klimalar ve Yeşil klimalar Bu aşamada oldukça iyi bir performans sergiliyor.

Klimanın sıcaklığı iyi mi ayarlanmalıdır?

Klimaları fazlaca sıcak yada fazlaca soğuk havalarda kullanırken yaptığımız en büyük hatalardan biri klimayı istediğimiz sıcaklığa bakılırsa çalıştırmaktır. mesela kışın klima kullanımı Eğer yapmak isterseniz 20-26 derecelik bir ayar vücudunuzu sıcak tutacaktır. Sadece odanızı derhal ısıtmak için ısı ayarını daha yüksek bir sayıya çıkarmak, klimanın daha çok enerji tüketmesi anlamına gelir. Klimayı idareli kullanmak Sıcaklığı kademeli olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya