Inverter Klima Nedir? Düzgüsel Klima ile Farklarıİnverter klima nedir? İngilizce dönüşüm anlamına gelen bu klimalar, soğutma ve ısıtma kapasitelerinin değişmesi anlamına gelmektedir. Durağan(durgun) soğutma ve ısıtma kapasitesine haiz bir aygıt ise “invertersiz” olarak adlandırılır. Son zamanlarda oldukça yaygın hale gelen inverter klimalar, haiz oldukları teknoloji ve sağladıkları tutum sebebiyle kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Bir klima inverter teknolojisine sahipse, kompresör hızını ayarlar ve soğutucu akışını denetim eder. Bu durumun en büyük pozitif yanları akım ve güç tüketiminden tutum sağlamasıdır. Bu sistemde ısı kontrolü duyarlı bir yapıya haizdir. Şu demek oluyor ki odayı tam olması ihtiyaç duyulan sıcaklığa ayarlayan bir teknolojiye haizdir. Bu yüzden sıcaklıkta herhangi bir dalgalanma olmaz. Tamam İnverter klima ile düzgüsel klima arasındaki farklar Onlar neler?

İnverter ile Düzgüsel ve Klima Arasındaki Farklar

Hangi klimayı tercih etmeliyim diyenler için bu iki tip klima arasındaki farkları ortaya koymak gerekiyor. En avantajlı ve verimli klimaları satın alma mevzusunda size aydınlatıcı bilgiler vereceğiz. Geleneksel klimaların emek verme sistemine bir göz atalım.

  • Ilk olarak klasik klimalar istediğiniz oda sıcaklığına ulaşana kadar devamlı durağan(durgun) hızda çalışır. Şu demek oluyor ki oda sıcaklığından bağımsız olarak aynı enerjiyi tüketir. Fakat inverter klima Oda sıcaklığına bakılırsa ayarlayan bir teknolojiye haizdir.
  • En mühim farklardan biri, klasik klimaların kompresörünün oda sıcaklığına bağlı olarak durması ve tekrardan çalışmasıdır. İnverter klimada kompresör durmuyor. Bunun yerine, kendisini en düşük RPM’de boşta bırakır ve kesintisiz çalışır.
  • Klimaların durup tekrardan emek harcaması mekanik aşınmaya niçin olabilir. Sadece bu durumu Inverter klimalarda gözlemleyemeyiz. Devamlı çalmış olduğu için yıpranma yoktur. Bu, klimanızın daha uzun süre dayanmasını elde edecektir.
  • inverter klimalar oda sıcaklığını ayarladığınız sıcaklıkta tutma kapasitelerini en üst düzeye çıkarır. Böylece ayarladığınız oda sıcaklığına ulaştıktan sonrasında kapasitesini düşürür. Bununla birlikte sıcaklığı durağan(durgun) meblağ. Sıcaklığı durağan(durgun) tutmak için daha azca enerji tüketir.

Inverter Klima Tutum Ediyor mu?

İnverter klima verimli mi? sorusu satın almak isteyenlerin en fazlaca sordurulmuş olduğu sorulardan biridir. Ilk olarak düzgüsel bir klima alacaksınız, gün süresince durağan(durgun) hızda çalıştırdığınızda faturalarınızın yüksek olacağını belirtelim. Şu sebeple devamlı tam güçte çalışır. Sadece inverter teknolojisi ortam sıcaklığına bakılırsa kendini ayarladığı için daha azca enerji tüketir. Bu da faturalarınızı daha ekonomik hale getirir. Ek olarak senelik işletme maliyetlerine baktığımızda bu klimaların %30 daha çok tutum sağladığını görüyoruz.

Güç tüketimi açısından iyi bir inverter teknolojisine haiz klima, düzgüsel gücünün ortalama %10’unu tüketebilir. 1000W’lık bir klimanın elektrik tüketimi, ortamın soğutma ihtiyacı azca olduğunda 100W’a kadar düşebilir diyelim. Şu sebeple ortamın sıcaklığına bakılırsa kendini ayarlar. Bu da enerji tüketiminde ekonomik olmasını sağlar.

Inverter Klimanın Avantajları

İnverter klimanın avantajları Birkaç değişik noktada kendini gösterir. Bu tarz şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sessiz emek verme teknolojisine haizdir.
  • Duyarlı kontrolü yardımıyla oda sıcaklığına bakılırsa akıllı soğutma/ısıtma gerçekleştirir.
  • Enerji tasarrufu oldukça yüksektir.
  • Klasik klimalara bakılırsa ısıtma ve soğutma işlemlerini daha süratli gerçekleştirir.
  • Teknolojisi yardımıyla daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Inverter Klima Tutarları

inverter klima tutarları BTU değerlerine göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz ve kış aylarında devamlı olarak klimalara gerekseme duyarız. Bu da ekonomik klima arayışımızı artırıyor. Mitsubishi, Lg ve Gree inverter klimaları ihtiyaçlarınıza en uygun BTU değerine bakılırsa seçebilirsiniz. Sıhhatli, güvenilir ve ekonomik bir klima arıyorsanız bu teknoloji tam size bakılırsa.

Gree klima markasını incelediniz mi?] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya