Klima Bakımı Nedir?Klima bakımı nedir? Periyodik ve rutin olarak yapılması ihtiyaç duyulan, insan sağlığı noktasında çeşitli faydalar elde eden bir işlemdir. Klimaların insanlara sunmuş olduğu en mühim işlevsellik, mevsimsel faktörlere dayalı bir konfor mekanizması sağlamasıdır. Bu konforun sıhhatli koşullarda sürdürülebileceği ve ekonomik tutum sağlanabileceği doğrudur. klima bakımı birçok şahıs tarafınca görmezden gelindiği için mümkün klima bakımıGünümüz koşullarında eleştiri bir öneme haizdir.

Klima Bakımı Iyi mi Yapılır?

Sıhhatli ve sürdürülebilir klima bakımı nedirteknik servis ekipleri tarafınca her detay incelenerek titizlikle yapılmalıdır. Bu aşamada klima bakımında Yapılacak genel teknik servis işlemleri aşağıdaki gibidir:

  • Klimanın lüzumlu tazyik değerlerinin denetim edilmesi,
  • Akabinde elektrik döşem kontrolleri,
  • Klimanın içini ve dışını temizlemek ve gerekirse klimanın hava filtresini değişiklik yapmak,
  • Bakır boruların izolasyonu ile bakır boru hattının sabitlenmesi ve lüzumlu kontrollerin yapılması,
  • Drenaj hattının sızdırmazlık ve tıkanıklık kontrolleri ile drenaj hattının sabitlenmesi,
  • Cihazın emek vermesi için lüzumlu tüm değerlerin periyodik kontrolü klima bakımı ile teknik hizmetler

Klima Bakımının Önemi Nedir?

Klimanızın bakımını yaptırmazsanız ne olur? sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Klima, insanların konfor alanlarını artırırken çeşitli sıhhat sorunlarını da bununla beraber getiriyor. Baş ağrısı, sinüzit, halsizlik/bitkinlik, alerji/lejyoner bu sıhhat sorunları arasındadır. İklim kaynaklı etkisinde bırakır sebebiyle bu hastalıkların oluşmasını önlemek için, klima bakımıRutin olarak yapmalısınız.

Dahası klima bakımının önemi bir tek hastalık noktasında değil, elektrik tasarrufu noktasında da düşünülmelidir. Klima bakımında mevsimsel değişikliklere bağlı olarak serpantin ve filtrelerde oluşan toz ve kirler arındırılır. Bu sayede hem temiz hava soluyarak sağlığınızı koruyacak hem de ekonomik tutum sağlayacaksınız.

Klima bakımı ne vakit yapılmalıdır?

Klimanın sık kullanılması, arızalara yol açan ana etkenlerden biridir. Bu arızaları önlemek için klima bakımı zamanında yapılmalıdır. Bu noktadan başlayarak klima bakımı haiz olmak isteyenler tarafınca sıkça sorulan sorularKlima bakımı ne vakit yapılmalıdır?” sorusuna yanıt vereceğiz.

Kullandığınız klimaları mevsimsel değişikliklere bakılırsa yılda iki kez monte ettirmenizi tavsiye ederiz. Her yıl tertipli olarak yaz ve kış ayları başlamadan ilkin klima bakımıseninki yapılmalı. Bunun temel sebebi, bu aylarda klimalara gerekseme duyulması ve klimanın fonksiyonlarının bozulmasının önüne geçilmesidir.

Klimanın işlevselliğini sürdürebilmesi için lüzumlu teknik süreçlerin doğru yapılandırılması ve sıhhat sorunlarının en aza indirilmesi. klima bakımı Alanında uzman teknik servislerden almanız gerekmektedir.

“Klima nedir? Size uygun olan “Klima Seçenekleri” başlıklı yazımızı okumak isterseniz buraya tıklayın.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya