Klima Hakkında Malum GerçeklerKlima ile ilgili yaygın yanılgılara dikkat! Soğuk bir havada ısınmanın yada sıcak bir günde serinlemenin en rahat yolu olan klimalar, hayatınıza girmiş olduğu andan itibaren büyük rahatlık sağlar. Klimalar doğru kullanıldığında hayatınıza sağladıkları faydalar ile oldukça popüler hale gelmiştir. Sadece bir çok insan klimalar hakkında kafi bilgiye haiz değildir. Bu yazımızda klimalar hakkında malum yanlış bilinenleri yine gözden geçiriyoruz.

BAKIM YAPMAZSANIZ.

Klima hakkında yeterince data alın! Bulunduğunuz bölgede hava kalitesinin iyi olması sağlığınız için önemlidir. Klima içinde bekleyen su fena kokuya ve istenmeyen sonuçlara niçin olabilir. İstenmeyen durumların önüne geçebilmek için bir uzmana danışılarak klimanın tertipli aralıklarla bakımının yapılmasında yarar vardır. klima servisi Yetkili servislerle çalışmak oldukça önemlidir.

KLİMA NEREDE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL

Klimanızın kurulduğu yer alacağınız verim ile direkt ilgilidir. Klima direkt güneş ışığından uzak bir yere kurulmalıdır. Yağmurdan, tozdan, güneşten ve hatta önünü kaplayacak her şeyden negatif etkilenir. Hem de devamlı çalışan buzdolabının TV ve ışık sistemlerinin yakınında olmaması gerekmektedir. Uzmana klimanın olmasını istediğiniz odayı gösterin. Uzman, sağlığınız ve en yüksek verim için doğru yeri seçecektir.

PAHALI KLİMA KALİTELİ, UCUZ KLİMA KÖTÜDİR.

Klimada kullanılan teknoloji ve nerede üretildiği, klimanın fiyatından daha önemlidir. Sektördeki her klima markası, en iyiyi ve kullanımı en konforlu, uygun fiyatlı olanı üretmeye çalışır. İhtiyaçlarınıza nazaran satın alınan klima en iyi klimadır. Ekonomik klimaları tercih ederek maliyetlerinizi minimuma indirin. Inverter klimalar cebinize bakar.

TÜM KLİMALAR HASTA YAPAR.

Her şeyde olduğu şeklinde klimayı doğru kullanmak önemlidir. Günümüzde son olarak teknolojiye haiz klimaların bir çok antibakteriyel özelliklere haizdir. Klimalar filtrelerindeki hava temizleme özelliği ile hastalıkların azalmasına destek sunar. Klimadan hastalanmamak için direkt üfleme mesafesinde bulunmamalı ve göz hizasından yukarı monte ettirmelisiniz. Ek olarak doğru ayar yapılırsa, talimatlara uyulursa, filtreleme yapılırsa ve senelik bakımları uzman tarafınca yapılırsa, klimanın sizi hasta etmesi mümkün değildir.

EVDE KİMSE YOKKEN KLİMAYI AÇIK BIRAKMAK İYİDİR

Klimayı devamlı açıp kapatmak, elektrik devresi problemlerine niçin olabilir ve tüketim maliyetini artırabilir. Sadece 2 saatten ilkin eve dönemeyecekseniz, klimanızı kapatıp çıkmanız daha doğru olacaktır. Bu sebeple bu durumda klimanın kompresörü kendisini soğuk yada sıcak havayı yenilemeye zorlayacaktır. Bu durumu çözmenin en iyi yolu bir zamanlayıcı kullanmaktır. Zamanlayıcı ile klimanın başlama ve emek verme bitiş zamanını ayarlayarak daha ekonomik ve konforlu bir kullanım.

BÜYÜK KLİMA HER ZAMAN DAHA İYİDİR.

Evinizin yada klima almak istediğiniz yerin ihtiyacına nazaran klima satın alarak daha azca harcama yapabilirsiniz. Gereğinden daha büyük bir klima alırsanız %70 oranında gizlice çalışacağı için ortamda rutubet oluşacaktır. Aşırı rutubet ile klima muntazam çalışmamaya adım atar ve kokar. Bundan dolayı ortama uygun boyutta bir klima satın almanız ekonomik olarak size destek olacaktır.

Klima bakımı, klima montajı, klima tamiri şeklinde tüm işlerinizi klima yetkili servisi olarak şahıs ve uzmanlara yaptırın.

Tüm mevzularda destek ve data almak için bizlere ulaşın.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya