Klima Kartı Tamiri ve Arıza SebepleriKlima tamiriElektronik kart arızalarının değiştirilmesi ve onarılması şeklinde çözümleri ihtiva eder. Bu hatalarla oldukca sık karşılaşmıyoruz. Sadece ara sıra oluşan bu arızaların tamiri oldukça teknik ve mühim bir süreçtir. Bu yüzden bu yazımızda klima kartı tamirinin sebeplerinden, bu problemi iyi mi çözebileceğinizden bahsedeceğiz.

Kart Arızasının Sebepleri Nedir?

Klima kartı arızası birkaç nedenden dolayı oluşur. Bu sebepleri bilmek teknik uzmanlık gerektirir. Şimdi bu arızanın niçin kaynaklanabileceğini sırasıyla açıklayalım.

  1. En yaygın klima kartı arızası, düşük şebeke voltajından doğar. Klimalarda genel elektrik kesintileri %87 düşük şebeke voltajından doğar. Şebeke voltajı düşerse, klimanın daha çok akıma ihtiyacı vardır. Bu gerekseme trafonun, kartın yada motorun yanmasına niçin olabilir.
  2. Aynı şekilde, yüksek şebeke voltajı kart arızalarının ana sebeplerinden biridir. Darbeli voltaj olarak da bilinir. Burada, darbelerle voltajda ani bir artış var. Mesela trafik kazaları, yıldırım düşmesi yada fırtınalar cihazın elektronik kartına zarar verir.
  3. Klimalar, belirli bir voltaj aralığında güç kullanan cihazlardır. Bu yüzden yüksek akım gelirse elektronik kart arızalanır.
  4. Cihazın çevresinde elektromanyetik alanlar var ise elektronik karta zarar verir. Mesela yıldırım, üreteç, radyo vericisi şeklinde etkenlerden dolayı kart zarar görür.
  5. Klima bakımı lüzumlu prosedürlere uygun olarak yapılmazsa kartlar yeniden hasar görebilir. Tamamlanmamış yada yanlış müdahaleler bu duruma niçin olur. Bu yüzden klimanızın bakımını ne olursa olsun uzmanlara yaptırmalısınız.
  6. Klima elektrik bağlantılarının doğru yapılmaması klima kartının arızalanmasına niçin olacaktır.

Klima kartı arızaları ile karşılaştığınızda yapmanız ihtiyaç duyulan ne olursa olsun kartı onarım etmek yada kartı değiştirmektir.

Netice olarak klima tamiri Karmaşık ve teknik detaylar gerektirdiğinden klima kartı tamiri mevzusunda ne olursa olsun uzman ekiplerden yardım almanız gerekmektedir.

Kart Onarım Tutarları

klima onarım tutarları arızanın boyutuna göre değişiklik gösterir.
Kart tamiri teknik servis müdahalesi gerektiren bir arıza türüdür.
Arıza net olarak tespit edildikten sonrasında fiyatlandırma yapılmalıdır.

Klima Servisi Almak İçin Tıklayınız.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya