Klima Kompresörü Arızaları ve SebepleriKlima kompresörü arızaları, Klima sistemlerinin ana noktasıdır ve klimanın ısıtma ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmesinde en mühim unsurdur. Klimaların kolay bir mekanik işlevi olduğu düşünülse de içinde birçok parça bulunur. Bu parçaların tehlikeli sonuç noktası klima kompresörüdür. Bu sistemin ana işlevi, sistem gazını içerideki devreye pompalamaktır. Dolayısıyla bu fonksiyon süre içinde tekrarlandığı sürece aşınma meydana gelir. Bu aşınmaları çoğu zaman bakımsız klimalarda gözlemliyoruz.

birinci olarak klima kompresörü Doğru bir arıza tespiti ile fonksiyonel hususi durumunu korumak mümkündür. Bu aşamada, biz kompresör arızaları Bunun nedenlerini ve sebeplerini kendiniz belirleyebileceğiniz şeklinde klima servisinden alacağınız teknik yardım ile de belirleyebilirsiniz.

Split klima kompresör arızası Dışarıdan görülebilen arızalar ihtiva eder. Bu tarz şeyleri şu şekilde gözlemlemiş olabilirsiniz:

Klima Kompresörü Mekanik Arızaları ve Sebepleri

Kompresör içinde meydana gelen arızalar çoğu zaman sistemin çalmış olduğu yöndeki basıncı ve sıcaklığı izlenerek tespit edilir. Sadece karmaşık bir sisteme haiz A/C kompresör arızası sebepleri şunlardır:

  • Sistemin içindeki zararı olan kimyasal sıvılar. (Hazır tesisatlı mekanlarda sistem temizliği yapılmaz)
  • Bunun sebebi, klimanın bulgu işlemi yapılmadan alana uygun cihazın seçilmemesidir.
  • Oksijen şeklinde yoğuşmayan gazlar (Sistemde vakum işlemi yoktur)
  • Kompresör dönüşüne gelen sıvı soğutucu (klima sisteminin bakımsız çalıştırılması)
  • Elektrik hattının aygıt kapasitesine uygun olarak çekilmemesi
  • Şebekeden voltaj dalgalanmaları

bu tür nedenler kompresör arızasına sebep olur. Ek olarak bu sebepleri ortadan kaldırmanın en etkili yolu sistemin ilk kurulumunda lüzumlu tazyik testinin yapılması, tesisatın süpürülmesi, iyi bir vakum yapılması ve kapasiteye uygun elektrik hattının çekilmesidir. Bunun şeklinde klima kompresör arızaları Sebeplerden büyük seviyede kaçınacaksınız. Ek olarak klimanızın periyodik bakımını da dikkatsizlik etmemelisiniz.

Elektrik Arızaları

Kompresördeki elektrik arızasının ana sebebi aşağıdaki gibidir:

  • Düşük voltaj durumunda elektrik motoru aşırı akım çeker ve aşırı ısınmaya niçin olur.

Problem yok etme ve öteki tüm sorunlarınız için bizimle iletişime geçin.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya