Klima Temizliği İçin 5 Ergonomik Adımevde klima temizliği Klima kullanan kişilerin çoğunlukla gerekseme duyduğu bir işlemdir. Bundan dolayı klimalar hem fena koku verdikleri için hem de filtreleri temiz olmadığı için bazı sorunları bununla beraber getiriyor. Bundan dolayı klimaların rutin bakım ve temizliği elektrik tasarrufu sağlar ve klimanın verimli çalışmasını sağlar.

klima temizliği hakkında ihtiyacınız olan en kolay şekilleri size aktaracağız. klima iyi mi temizlenir sorusuna yanıt vereceğiz. Ilk olarak dört gözle beklenen bir mevzu olan klimaların yaymış olduğu kokulardan başlamış olalım. Hemen sonra klima filtrelerinin temizliğini fazlaca ergonomik adımlarla anlatmaya çalışacağız.

Klima Koku Yok etme Şekilleri

Klima kokusu iyi mi giderilir? Emek verme prensibi olarak havayı çeken ve üfleyen bir mekanizmaya haiz olan klimaların kapaklarının altında filtre bulunmaktadır. Bu aşamada klimayı kullandıkça filtrelerde partiküller birikir ve hava üfledikçe koku olarak ortama geri dönerler. Filtrelerin görevi partikülsüz hava üflemektir. Öyleyse klima filtre temizliği Bunu yaptığınızda fena kokuları önlemiş olmuş olursunuz. Sadece bazı önlemler almalısınız.

Ilk olarak klimanın bulunmuş olduğu ortamda sigara içmemeli ve benzeri dumanların çıkmasını engellemelisiniz. Klimanız fena kokuları size geri üfler. Sadece bunu yaptıktan sonrasında hala fena kokularla karşılaşıyorsanız filtreleri paklayın. Gene de geçmiyorsa eşanjör temizliği için teknik servis ekiplerinden genel bakım yardımı isteyebilirsiniz.

5 Adımda Klima Filtresi Iyi mi Temizlenir?

Klima filtresi iyi mi temizlenir? Bu kısım klimanın en mühim temizlik yeridir. Bundan dolayı sıhhatli ve verimli bir klimanın filtreleri temiz olmalıdır. Ilk olarak klima temizliğine başlamadan ilkin klimayı kapattığınızdan güvenilir olmalısınız. Klimanız açık bırakılırsa klimada biriken kir ve partiküller filtreden geçmeden eve girer.

1. Filtreleri Kaldırın

Klimayı kapattıktan sonrasında üniteyi açın ve içindeki filtreyi çıkarın. Filtreleri iyi mi çıkaracağınızı bilmiyorsanız kullanım kılavuzuna bakarak kolayca yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tüm filtreleri kaldırmış olmanızdır. Bundan dolayı bazı klimalarda birden fazla havalandırma bölmesi ve filtre bulunur.

2. Kir ve Parçacıkların Temiz Filtresi:

Klima filtresini yıkamaya başlarken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ilk şey, filtrenin dışını değil içini yıkamanızdır. Ek olarak sert nesneler (fırça şeklinde) kullanmanıza gerek kalmamıştır. Bunlar klima filtresine zarar verir.

Şimdi el tipi bir elektrikli süpürge yada elektrikli süpürge yardımıyla filtrelerde biriken kiri paklayın. Bazı durumlarda kirin yoğunluğuna bağlı olarak bu işlem tek başına yeterlidir. Sadece yıkama işlemini yapmak gene de en sıhhatli sonucu verir.

3. Klima Filtresini Sudan geçirin

Filtreyi herhangi bir kimyasal kullanmadan bir tek su ile temizleyebilirsiniz. Kimyasal madde kullanımı önerilmediğinden, sirke ve su karışımı olan organik bir yöntemle filtre temizliğini öneriyoruz.

Filtreleri alacak kadar büyük bir kapta su ve sirke karışımı yapın ve filtreleri içine yerleştirin. Bu şekilde filtreleri 1 saat beklemeye alın. Arkasından temiz su ile durulayın.

4. Filtreleri Kurutun

Yıkanan filtreler tamamen kuruyana kadar bekleyin. Bu aşamada filtrenin klimaya ıslak takılmaması son aşama önemlidir. Bundan dolayı her şeyin kuru olduğundan güvenilir olduktan sonrasında klima filtresini yerleştirin.

5. Filtreleri Klimaya Yerleştirin

Filtrelerin kuru olduğundan güvenilir olduktan sonrasında filtrelerin bulunmuş olduğu bölüme filtreye zarar vermeden yavaşça yerleştiriniz. Aslına bakarsak filtre temizliği oldukça rahat bir işlemdir. Bundan dolayı her insanın evinde rahatça yapabileceği ve harcaması olmayan bir temizliktir. evde klima temizliği Bu adımları takip ederek klimanızın sıhhatli ve verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Klima bakımı iyi mi yapılır yazımı okudunuz mu? Burada okuyabilirsiniz.] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya