Teknik Servis

Kombide Sıcak Su Arızası Nedenleri? *2021 Çözüm Rehberi

Kombide Sıcak Su Arızası herkes için oldukça önemli bir sorundur. Kombi Sıcak Suyu herhangi bir evin veya işyerinin çok önemli bir parçasıdır, bu nedenle sıcak su arızası asla kimse için bir seçenek olmamalıdır. İyi haber şu ki, kombi sıcak su ayarı nasıl yapılır bunun başınıza gelmesini önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var ve hepsi daha pahalı bir kazan modeli satın almakla ilgili değil. Çoğu insan gibiyseniz, kombi modellerden daha ucuz olma eğiliminde oldukları için muhtemelen küçük bir gazlı veya elektrikli kazanınız vardır.

Kombide Sıcak Su Arızası

Kombi sıcak su nasıl açılır gibi sorular gelmeye başladı bunu açıklayalım. Daha küçük boyuttaki sorun, su ısıtıcılarının bir seferde içlerinden daha az su akmasıdır, bu nedenle bazen aşırı ısınırlar. Bu, su ısıtıcınızın aslında arızalanmaya başlamasına neden olur, ancak çoğu zaman hemen fark edeceğiniz bir şey değildir. Bazen sıcaklığı kontrol etmeye devam ederseniz, sisteminizin ne zaman arızalanacağını bile anlayabilirsiniz. Kombimdeki sıcak su arıza nedeni nedir? Bunun nedeni, sistemin basıncı biraz artırmasıdır, bu da basınç tankınızın daha sert dönmesine ve suyu uygun sıcaklığa getirmeye çalışmasına neden olacaktır.

Baymak Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Baymak Kombi Sıcak Su Arıza nedeni ve sıcak su ayarını yapmak için lütfen öncelikle Baymak Servisini çağırın. Daha küçük sıcak su ısıtıcıları bir tür sorun olmadan bozulmayacaktır ve bunlarla ilgili en yaygın sorunlar, bunların bakımının doğru yapılmamasıdır. Su ısıtıcınızın düzgün bir şekilde ısınmadığını fark ettiğinizde, herhangi bir sorun giderme girişiminde bulunmadan önce tüm gücü kapatmanız gerekir. Oluşabilecek herhangi bir sızıntıyı yakalamak için altına bir drenaj tavası kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca, kullanmakta olduğunuz muslukta herhangi bir sızıntı olmadığından emin olun, çünkü bu, bir arızaya katkıda bulunabilecek başka bir önemli nem kaynağıdır.

Kombi Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır

Kombi Sıcak Su Ayarı yapmak aslında çok kolaydır. Yazımızı okumaya devam ederseniz daha doğru sonuçlar alacaksınız. Ardından, gücü tekrar açmayı denemelisiniz, ancak tamamen açmayın. Ayrıca sistemi duvardan çıkarmayı da denemelisiniz. Bu, umarım sistemin soğumasına ve tekrar düzgün çalışmaya başlamasına izin verir. Bunların hepsi işe yaramazsa, su ısıtıcısının kendisini değiştirmeyi denemelisiniz.

Yapabileceğiniz ilk şey, eski sıcak su ısıtıcısını yenisiyle değiştirmektir. Bu, sorunu çözmek için yani kombi sıcak su sorununu çözmek için muhtemelen yapabileceğiniz en kolay şeydir. Çoğu cihaz mağazasında bu parça için yedek parçalar bulunur ve takılması yaklaşık bir saat kadar sürer. Aslında, parçalar ve kurulum, yeni bir su ısıtıcısı satın almaktan daha ucuz olacaktır.

Kombi Sıcak Su Filtresi Nasıl Temizlenir

Ancak, tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse, en olası neden kombi sıcak su filtresidir. Filtreyi düzenli olarak kontrol etmeli ve kirli veya tıkalı ise değiştirmelisiniz. Diğer bir olası neden, birimin kendisi olabilir. Suyun üniteden düzgün bir şekilde aktığından emin olun ve açıkça yapışıyorsa veya zorlanıyorsa zorlamayın. Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa veya su ısıtıcınız yepyeni ise, sorun kazan tankında olabilir.

Sıcak su deposu durumunuzun depodaki bir tıkanmadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenin iyi bir yolu, sıcak su musluğunu açmak ve suyun herhangi bir gecikme olmaksızın akmaya başlayıp başlamadığını görmektir. Musluğu açtıktan sonra bile suyun düzgün akmadığını fark ederseniz, sorununuz depoda değil, kaynağı musluklara bağlayan borularda olabilir. Bu borular tıkanırsa, tıkanma daha derin olabilir ve sıcak suyunuzun akmasını durdurabilir.

Umarım yukarıda bahsedilen sorunlar Kombinizin durmasına neden olmamıştır. Eğer öyleyse, bir tesisatçıya tank durumunu mümkün olan en kısa sürede değiştirmeli ve su ısıtıcınızı en kısa sürede tamir ettirmelisiniz. Kırık bir sıcak su ısıtıcısı sadece rahatsız edici olmakla kalmaz, aynı zamanda özellikle tıkanma çok derinleşirse oldukça tehlikeli olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kombide Sıcak Kombi Nasıl Sorusu en çok merak edilen sorular içerisinde yoğuşmalı kombinin nasıl çalıştığı geliyor. Özel ısı değiştiricileri olarak öğrenilen eşanjörler, baca gazı içerisindeki ısıyı aktif bir biçimde geri kazandırır. Öbür bir ifade ile sıvılar birbirine karışmadan evvel ısının fazla olandan az olana geçmesi üzerinden çalışma ilkesine sahiptir. Böylece değişik sıcaklık bedellerine sahip olan yapılarının yer değiştirmesi üzerinden operasyon gerçekleştrilir.

Kombide Sıcak Kombi için öncelikle sıcak su ve peteğe giden ısı için ateşleme sistemi kontrol edilmelidir. Ateşleme başka bir deyişle yanma sistemi kombi için oldukça önemli ilk adımdır. Sonra su sızdırmazlık kontrolleri yapılmalıdır. Kombi kapağı açılarak içerisinde varsa tozları temizlenir. Özellikle balkonda dışarda duran kombilerin içerisine yaprak, çöp ya da kuşların yuvalarının olduğu çok fazla görülür. Bu da kombi motoruna arıza verecek bazı vaziyetlerde yangınlara yol açabilecek vaziyettir.

Kombide Sıcak Yoğuşma adı kombide buğunun yoğunlaşma vaziyetidir. Yoğuşmalı tip kombiler genelde büyük dairelerde kullanılan, boyut bakımından azıcık büyük, sıcak su ve ısınma gereksinimini karşılamakta olan elektrik su ve doğalgaz ile çalışmakta olan aygıtlardır.

Kombide Sıcak Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür sorusunun cevabı için kombiye fazla su bastığınızda, basınç 1 ile 2 bar arasında ayarlamak yerine doldurma musluğunu kapatana kadar tazyik 2,5-3 barı geçtiğinde, yüksek tazyiki düşürmek için sitemizdeki konuları okuyabilirsiniz. Web sitemizdeki konularda kombi tesisatındaki fazla basınç-barı-suyu düşürmenin en kolay 2 usulü uygulamalı biçimde açıklanmıştır. Web Sitemizdeki konuları okuduğunuzda operasyonu servis desteği olmaksızın kendiniz de uygulayabilirsiniz.

Kombide Sıcak Kombi ayarları teknik mevzularla arası çok iyi olmayan kullanıcılar için dışarıdan karmaşık görünen bir iştir. Yanlış bir tuşa basmaktan çekindiği için kombiyi çalıştırmayan pek çok şahıs bulunuyor. Siz de onlardan biriyseniz veya etrafınızda kombi kullanmaktan çekinen insanlar varsa bu yazıyı okuduktan sonra beğendiklerinizle de paylaşın!

Kombide Sıcak Kombi temizliği tek başına kapsamlı bir kombi temizliği sayılmasa da, bu sayede kombilerin kontrollerini gerçekleştirmiş olur ve güvenliklerinden emin olunmuş ve aynı zamanda ısıtma kapasiteleri çoğaldırılarak enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Kombide Sıcak Genleşme tankı, imbisat tankı veya membranlı tank ismi verilen parçaların bozulmasından dolayı bir mesele yaşıyor da olabilirsiniz. 100 litre su 90 derece ısıtıldığında 4 litre kadar genişlemektedir. Kombimiz ısınmış olan ve genleşen suyu, su tankında depolamaktadır. Bu tankın içinde tazyiki dengelemek ismine membran ve azot gazı vardır. Kumpaslı olarak bakımı yaptırılmayan kombilerde tankın membranı hasar görmüş olabilir veya azot gazı eksilmiş olabilir.

Kombide Sıcak Kombi kullandığınız ortamdan 1 gün kadar kısa süreliğine ayrılmak durumunda kalacak ve yeniden geri dönecekseniz bu durumda kombiyi kapatmamanız gerekir. Isıtma sisteminde kombi sadece ortamı ısıtmaz. Ortamda yer alan duvarı, yeri, tavanı hatta eşyaları bile ısıtır. Kısa süreliğine evde olmadığınızda kombiyi kapatırsanız bahsettiğimiz yerler de soğuyacaktır. Yeniden kombiyi açtığınız zaman ise kapattığınızda elde edeceğiniz tasarruf sizlere yüksek oranda sarfiyat olarak geri dönecektir.

Kombide Sıcak Bütçenize göre satın alabileceğiniz: 4.000 TLye kadar 86 Yoğuşmalı Kombi, 4.000 TL ile 8.000 TL arası 223 Yoğuşmalı Kombi, 8.000 TL ve üzeri 57 Yoğuşmalı Kombi mevcut. En ucuz 10 Yoğuşmalı Kombi arasında 8 adet Airfel, 1 adet Baykan, 1 adet Baymak bulunuyor. En pahalı 10 Yoğuşmalı Kombi arasında 3 adet Vaillant, 3 adet Wolf, 2 adet İmmergas, 1 adet Baymak, 1 adet Alarko bulunuyor.

Kombide Sıcak kombi satın alınmadan önce doğal olarak çeşitli araştırmalar yapılır. Günümüzde teknolojinin çok yaygın olmasında bağlı olarak internet araştırmaları ön plana çıkar. Ürün hakkında yapılan yorumlar, ürünün özellikleri ve fiyatı gibi unsurlar ürünün satın alınıp alınmayacağı kararını etkilemektedir. Bu durum şüphesiz kombiler için de geçerlidir. Doğalgazın gün geçtikçe ülkemizin pek çok şehrinde kullanılmaya başlanması ile kombi ihtiyaçları da artmaktadır.

YORUM EKLE