Mitsubishi İklim Kontrolünün Doğru KullanımıMitsubishi klima kumandası Kullanışlı ve işlevsel özellikler ihtiva eder. Bu özellikleri ile kullanıcı dostu ve ekonomik bir klima deneyimi sağlar. Sadece uzaktan kumanda üstündeki işaretlerin anlamlarını bilmiyorsanız bir arıza yaşayabilirsiniz. mesela klima ısı ayarı yada klima soğuk ayarıKlimayı doğru ayarlamazsanız klimada arıza bulunduğunu düşünebilirsiniz. Öyleyse Mitsubishi klima denetim kullanımı Sizinle ilgili hem işinize yarayacak hem de kullanımınızı kolaylaştıracak detayları aktaracağız.

Mühim data: Mitsubishi klima markaları farklılık gösterdiğinden klima kontrolleri değişik özelliklere haiz olabilir. Bu farklılık, klimaların fonksiyonel özelliklerinin artması yada azalması ile ilgilidir. Bu yüzden tüm Mitsubishi klima kontrollerinin temel özelliklerine değinerek kullanımınızı kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Klima Kontrolörünün Sıcaklığı Iyi mi Ayarlanır?

Klima ısı ayarıBunu kumanda üstündeki “MODE” butonunun üstündeki göstergelerden “Güneş sembolü” ile yapabilirsiniz. Klimayı güneş simgesine getirmek için MODE düğmesine basın ve ayarı güneş simgesine ayarlayın. Böylece klima sıcak hava üflemeye adım atar. Kışın klima kullanmak isteyenlerin ısıtmayı ayarlaması gerekir.

Klima Soğutma Ayarı Iyi mi Yapılır?

Klima soğutma ayarıne, Isı ayarına benzer şekilde “MODE” butonuna basarak yapabilirsiniz. Bu ayarla, klima denetim göstergesi “kar sembolüne” geçmelidir. Böylece klima soğuk hava üflemeye adım atar. Yazın klima kullanmak isteyenler soğutma ayarını tercih etmelidir.

Econo nedir?

Econo nedir? Mitsubishi klima kumandası En üstte bulunan ekonomik ısı yada soğuk düğmesidir. Bu özellik, klimanın vermesi ihtiyaç duyulan hava miktarını ayarlayarak ısı yada soğukluk kontrolü sağlar. Bu özellik, ekonomik klima kullanımı için oldukça işlevseldir. Klimayı 2 aşama daha yükseğe ayarlarsanız, Econo ideal olarak istenen sıcaklığı/soğukluğu ayarlar. Klimayı bu modda çalıştırmak için AÇMA/KAPAMA düğmesine bastıktan ve klimayı açtıktan sonrasında “YÜKSEK GÜÇ/EKONODüğmesine basın. daha ilkin bu şekilde yüksek güç moduna geçer, arkasından Iktisat moduna geçer.

Not: Yüksek Güç düğmesi klimanın emek verme enerjisini arttırır ve 15 dakika süresince kuvvetli soğutma ve ısıtma işlemi gerçekleştirir. Bu mod, oda sıcaklığını denetim etmediği için normalden daha çok ısıtır yada soğutur. Bu şekilde bir durumda bu düğmeye yeniden basarsanız iptal edebilirsiniz.

Uyku Modu Nedir, Iyi mi Çalışır?

uyku modu, Klima kumandasında uyku zamanlayıcısı olarak bulunur. uyku zamanlayıcısı Düğmeye basarak mesela 3 saat (3H) ayarlayabilirsiniz. Bu sayede klima 3 saat çalışır ve arkasından otomatikman kapanır.

Klima çalışıyorsa “Kapanma Zamanlayıcısı” butonunu kullanın. Bu düğme ayarı, 10 dakikalık periyotlarda süre ayarında çalışır. Bu aşamada klima kumandasının saat ayarını doğru yapmalısınız. Kapanma zamanlayıcısı için süre ayarını mesela 22.30 olarak belirleyebilirsiniz. Böylece bu saate kadar çalışmakta olan klima kendini otomatikman kapatır.

on zamanlayıcı açık zamanlayıcı anlamına gelir. Açma zamanlayıcı düğmesine basın ve Temp yazan bölümden yukarı yada aşağı butonlarına basarak saati ayarlayın. Bu süre 10 dakikalık birimler halindedir. Bu zamanlama hala gerçek zamana dayalı olarak çalışır. Mesela, 8.00 olarak ayarlayabilirsiniz.

uyku moduİptal etmek isterseniz “İPTAL” butonuna basarak yapabilirsiniz.

Mitsubishi Klima Saati Iyi mi Ayarlanır?

İklim saati ayarıne, klima kontrolünün altında bulunur EKL düğme yapar. Bu düğmenin emek harcaması için yumuşak uçlu bir kalemle basmanız gerekir. Klima denetim ekranında süre ayarının yanıp söndüğünü görebilirsiniz. Temp yazan bölümden güncel saati ayarlayabilirsiniz. Saati doğru ayarladıktan sonrasında 60 saniye içinde AÇMA/KAPAMA düğmesine basmalısınız. Aksi takdirde, klima kontrolü saati ayarlamayacaktır.

Mitsubishi Klima sorularınız yada sorunlarınız için bizlere ulaşın!] }

YORUM EKLE

Ekvator Medya