Teknik Servis

Tuvalet Tıkanıklığı Açma GÜNCEL BİLGİLER **2021**

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma işin garibi, banyodaki tuvaletin nasıl açılacağı sorusuna gerçekten cevap verebilecek tek kişinin bir tesisatçı olmasıdır. Gerçek şu ki, sadece bir noktada herkes tekrar tekrar tıkanmış bir tuvalete sahip olma çıkmazıyla karşı karşıyadır. Utanılacak bir şey yok.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ve eğer öyleyse, herkes tarafından en sık kullanılan yöntem olan bir tuvaletteki tıkanıklığı açmanın birden fazla yolu vardır – piston. Bu gerçekten de tıkanmış tuvaletler için ortak bir çözüm olmuştur. Hatta ev sahiplerinin tuvaletlerindeki tıkanıklığı açmak için bir dalgıç kullanmak zorunda kaldıkları durumlar bile olmuştur. Elbette, kötü şöhretli tuvalet pistonu da dahil olmak üzere herhangi bir tuvaletin tıkanıklığını açmak için kullanılabilecek ev aletleri de vardır. Peki, bir aile tamircisi hangi aracı kullanacağına nasıl karar verir?

Yeni başlayanlar için, tuvaletteki tıkanmaların olası nedenleri hakkında bir fikri olmalıdır. Ne gibi? Ne tür malzemelerden yapılırlar ve tam olarak nasıl bağlanırlar? Ne tür malzemelerden oluşurlar ve tam olarak nasıl bağlanırlar? Bir tesisatçı, cevaplar hakkında yalnızca belirsiz bir fikre sahipse, bu soruları ve daha fazlasını cevaplayabilecektir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır – Kesinlikle İşe Yarayacak Farklı Seçenekler

Örneğin, bazı tuvalet tıkanıklıkları, klozetin drenaj yolunun tuzağına takılan çok fazla tiftik, saç veya diğer malzemelerin varlığından kaynaklanır. Bu maddeler zamanla boruyu tıkar ve kirli suyun klozetin içine akmasını engeller. Bu nedenle ev sahibi, drenaj borusunda bu tıkanıklıkların olup olmadığını kontrol etmeli ve buna göre düzeltmelidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ya tuvalet uygun şekilde yıkandıktan sonra tıkanırsa? Kirli su hala klozetten çıkmıyorsa? Bazen, sifonu çekmek için tuvaletten biraz su geçirmeniz gerekebilir. Ve bazen tek yapmanız gereken klozetin fişini çekmek ve suyun klozetten kendi kendine akmasına izin vermektir. Peki ya akış tamamlandıktan sonra durursa? Ya tuvalet bir kez daha su basarsa?

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Bazen bir tuvaleti açmak, karışıma daha fazla kabartma tozu eklemek kadar kolaydır. Bu, klozet çalışırken üzerine binen yükün hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca tuvaletin çalıştığı her iki galon suya bir bardak sirke eklenmesi tavsiye edilir. Sadece aşırıya kaçmadığınızdan emin olun. Kabartma tozu ve sirke, yıkama basıncının etkilenmemesi için yükün hafifletilmesinde yardımcı olmalıdır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Şimdi, kaseye 2 bardak sirke dökmeniz ve en az yirmi dakika beklemeniz gerekir. Bekleme süresi geçtikten sonra zaten ılık su kullanabilir ve tuvaleti tekrar sifonu çekebilirsiniz. Tıkanma açma işlemi neredeyse tamamlandı. Bununla birlikte, herhangi bir sorun belirtisi için klozetin ve tuvaletin durumunu yakından takip etmeniz yine de önemlidir.

Tuvalet tıkanıklığını açmanın bir başka yolu da Sıvı Tesisat Deterjanları gibi bir enzim ürününün kullanılmasıdır. Bu tür tıkanıklık açma solüsyonu, katı atık malzemeleri parçalayan yüksek konsantrasyonlarda enzimler içerir, böylece birikmiş çakıl ve tiftiklerin gevşemesine ve çıkarılmasına yardımcı olur. Bu sıhhi tesisat ürününü kullanmak için sadece tuvalete dökmeniz ve ılık suyla yıkamanız yeterlidir. Kabartma tozu ve sirkeyi birleştirirseniz en iyi sonucu verir çünkü ikisi de borulardaki kiri ve kiri gevşetme açısından etkilidir.

Demirdöküm Nitron Plus Kombi Kullanım Kılavuzu – Nitron Plus Kombi Arıza Kodu

] }

YORUM EKLE